5-

بجای مقدمه

امروز یکشنبه دهم فروردین نود و نه است و یادداشت برداری برای اپیزود پنجم را شروع کردم. مشغول جستجوی موضوعی بودم که ذهنم را چند عکس به خودش جلب کرد. نمیدانم در ضبط اپیزود به این موضوع اشاره خواهم کرد یا نه اما دیدم بهتر است در بلاگ مربوط به این اپیزود عکسها را به شما نشان دهم. این تصویر را ببینید:

مایکل سندل

از چند نفر پرسیدم به نظرتان این چه مجلسی است؟ شما هم لطفا به این پرسش پاسخ دهید. یک کمدین؟ یک خواننده که مشغول اجرای موسیقی کلاسیک است؟ همایش موفقیت؟ یا مثلا یک سمینار آشنایی با آیین عشق ورزی؟ تعمدا مثالهایی آورده‌ام که در کشور خودمان با چنین استقبالی روبرو خواهد شد.

اما پاسخ درست هیچکدام از اینها نیست. ایشان مایک ساندل، استاد فلسفه دانشگاه هاروارد هستند. می‌توانید تصاویر بیشتری را در سایت دانشگاه هاروارد ببینید. فکر می‌کنید این جمعیت که اکثرا هم جوان هستند برای شنیدن چه چیزی اینگونه مشتافانه حضور پیدا کردند؟

آمده‌اند تا از عدالت بشنوند

شما می‌توانید ویدیوی این سخنرانی را با زیرنویس فارسی تماشا کنید تا ببینید این جماعت برای چه چیزی دور هم جمع شده‌اند. برای آگاهی از عدالت. خوب است که بدانیم این کلاس درس دانشگاه هاروارد است و این دخترها و پسرهایی که مستمع هستند در واقع دانشجوهای مایک سندل در کلاس درسند.

 

 

1 پاسخ
  1. shnava
    shnava گفته:

    سلاااام! خوبین؟ چه خبرا؟ خدمتتون عارضم که بعد از مدت ها به آغوش انسانک بازگشتم! و در یک حرکت طوفانی این سری جلسات عدالت با مایکل سندل رو نه تنها فارسیش رو میبینم بلکه رفتم کورسش رو هم از edx گرفتم و به زودی تمومش می کنم. آره خلاصه که مسبب خیر شدین دمتون گرم ^_^

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *